تفاهم نامه همکاری بین سازمان جهاد کشاورزی و کمیته امداد امام خمینی(ره) استان فارس برای  ساخت ۱۰۲۴ گلخانه کوچک مقیاس در این استان با حضور رئیس کمیته کشوری امداد امام خمینی(ره) امضاء شد.

به گزارش  روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان فارس ، رئیس این سازمان روز پنجشنبه ۳۱ مردادماه در آیین انعقاد تفاهم‌نامه با اشاره به اینکه گلخانه یکی از استراتژی‌های این استان در مقابله با کم‌آبی است، گفت: علاوه بر افزایش بهره‌وری از آب، گلخانه اشتغال‌زایی را به دنبال دارد.

محمدمهدی قاسمی با بیان اینکه اشتغال‌زایی یکی از اهداف اساسی نظام تلقی می‌شود، افزود: هر کدام از این گلخانه­های کوچک مقیاس یک نفر اشتغال مستقیم ویک تا دو نفر اشتغال غیر مستقیم خواهند داشت.

به گفته وی بر اساس تفاهم نامه مذکور در مرحله اول ساخت ۱۰۲۴ گلخانه کوچک مقیاس تا پایان سال جاری در دستور کار قرار گرفته که سرمایه‌گذاری آن توسط کمیته امداد امام خمینی (ره) برای مدد جویان و افراد مرتبط در این حوزه در روستاهای مختلف، انجام می‌شود.

قاسمی بیان کرد: پیش از این در پروژه‌های دیگر مانند تولید قارچ، دام خانگی، مرغ بومی با کمیته امداد همراهی ­شده و امیدواریم به طورگسترده در آن پروژه‌ها نیز با سازوکار و مدل کسب و کاری که برایشان تامین می‌شود همکاری خوبی داشته باشیم.