اشتراک در خبرنامه

آخرین اخبار انجمن مهندسی آب استان فارس را در ایمیلتان دریافت کنید.

نرم افزارهای کاربردی

دانلود نرم افزار کنترل از راه دور
دانلود نرم افزار وینرار
دانلود مرورگر گوگل کروم
دانلود مرورگر فایرفاکس
دانلود نرم افزار دیکشنری بابیلون
دانلود نرم افزار اجرای فایل های PDF
دانلود نرم افزار ادغام کردن فایل های PDF
دانلود نرم افزار آفیس
دانلود نرم افزار اتوکد شهرسازی
دانلود نرم افزار 3 دی مکس

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

اینستاگرام انجمن مهندسی آب فارس

اوقات شرعی و آب و هوا

تقویم شمسی

تیر ۱۴۰۳
ش ی د س چ پ ج
    آبان »
 12345678910111213141516171819202122232425262728293031  

استاندار فارس درشورای حفاظت آب استان

پرومسلوب المنفعه کردن چاه غیرمجازظلم نیست بلکه عین صواب است

جلسه شورای حفاظت منابع آب استان به ریاست مهندس تبادار و دستگاههای عضو این شورا در محل دفتر استانداری فارس برگزار شد و وضعیت آب استان بطور دقیق مورد بررسی قرار گرفت.

رئیس شورای حفاظت آب استان فارس وضعیت استان به لحاظ خشکسالی مورد ارزیابی قرارداد و اشاره نمود، در این شرایط خشک می بایست دستگاههای مرتبط با آب نسبت به این مایه کم یاب حساسیت بیشتری بخرج دهند.

اسماعیل تبادار به طولانی شدن خشکسالی در فارس اشاره کرد و افزود: خشکسالی باعث شده فشار روی منابع آب بیشتر شود بخصوص روی منابع آب زیرزمینی.

رئیس شورای حفاظت آب استان ذکر نمود: مساله آب دغدغه همه مسولان بخصوص بنده است ودفع الوقت دراین خصوص بحران راپیچیده ترمی کند ولازم است کاهش برداشت از منابع آب داشته باشیم وارفاق امروزبه خاطیان خطرات بسیاری درآینده داردوغفلت امروز پشیمانی زیادی درآینده خواهدداشت.

وی با بیان اینکه هر گونه سهل انگاری امروز ما در آینده تبعات بسیار ناگواری در پی خواهد داشت، افزود: ما در برابر نیازهای نسل های آینده نیز مسئولیم. هر یک از مسئولان باید در آینده پاسخگوی آنچه امروز در زمینه کنترل آب انجام داده اند باشند.

استاندار فارس همچنین با تایید نظرات مدیرعامل آب منطقه ای و رئیس جهاد کشاورزی مبنی بر لزوم نصب کنتورهای حجمی وهوشمند برروی چاه های کشاورزی بر تسریع این امر در استان تاکید کرد و گفت: پس از نصب این کنتورها نیز باید بر مصرف آب نظارت کرد.

مهندس تبادار با اشاره به استفاده ازنظرات کارشناسان وصاحب نظران برای حل مساله آب گفت: این مهم است که اکنون دانشگاه در کنار مسئولان اجرایی قرار گرفته وبهرمندی از توان علمی دانشگاهیان در کنترل بحران آب ضروری است وکاهش اثرات کم آبی نیازبه تصمیم جمعی دارد.

وی در پایان تاکید کرد: جلسات و نشستهای برگزار شده با موضوع بحران آب باید دارای خروجی مناسب و نتایج قابل قبولی باشد.

حمیدرضا دهقانی مدیرعامل شرکت آب منطقه ای فارس ضمن ارائه گزارش کاملی ازوضعیت آب استان به اجرای طرح تعادل بخشی منابع آب زیرزمینی اشاره کرد و گفت: لازم است همه مسئولان استان در اجرای درست و کامل این طرح از ما حمایت کنند زیرا این طور می تواند بخش بزرگی از مشکلات آب در کشور را حل نماید.

مهندس دهقانی گفت این طرح ۱۵ پروژه دارد که ۴ تا از آنها مربوط به جهاد کشاورزی است و مابقی متعلق به آب می باشد.

مدیرعامل آب فارس به عملکرد شرکت در بخشهای مربوط به آب اشاره کرد و گفت: این شرکت ازگذشته عملیات گسترده ای در بخش پر و مسلوب المنفعه نمودن چاههای غیرمجاز و سایر تخلفات آب دردست اقدام دارد وازهمه مسولان برای ادامه این روند درخواست کمک نمود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گفت: لازم است نگاه به آب تغییر کند وکنتورهای آب بایستی ظرف دو سه سال روی همه چاههای آب نصب گردد.

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “استاندار فارس درشورای حفاظت آب استان”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *