اشتراک در خبرنامه

آخرین اخبار انجمن مهندسی آب استان فارس را در ایمیلتان دریافت کنید.

نرم افزارهای کاربردی

دانلود نرم افزار کنترل از راه دور
دانلود نرم افزار وینرار
دانلود مرورگر گوگل کروم
دانلود مرورگر فایرفاکس
دانلود نرم افزار دیکشنری بابیلون
دانلود نرم افزار اجرای فایل های PDF
دانلود نرم افزار ادغام کردن فایل های PDF
دانلود نرم افزار آفیس
دانلود نرم افزار اتوکد شهرسازی
دانلود نرم افزار 3 دی مکس

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

اینستاگرام انجمن مهندسی آب فارس

اوقات شرعی و آب و هوا

آغاز پرداخت تسهیلات کشاورزی به خسارت‌دیدگان سیل

معاون جهاد کشاورزی فارس گفت :
آغاز پرداخت تسهیلات کشاورزی به خسارت‌دیدگان سیل
معاون برنامه‎ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی استان فارس با اشاره به اختصاص ۷۰۰ میلیارد ریال کمک بلاعوض و ۶۵۰ میلیارد ریال تسهیلات ارزان قیمت به خسارت دیدگان کشاورزی استان فارس، از آغاز پرداخت این تسهیلات خبر داد. به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان فارس، جعفر صبوری‌پور افزود: ۵۰ درصد از اعتبارات کمک بلاعوض به استان ارسال شده و کل تسهیلات ارزان قیمت نیز به بانک های استان واصل شده است.
وی در ارتباط با شیوه پرداخت تسهیلات گفت: در خواست خسارت دیدگانی که در سامانه سجاد وزارت کشور ثبت‎‌نام کردند پس از بررسی اولیه و تایید توسط کمیته تخصصی شهرستان با تائید فرماندار در سامانه ثبت شده،سپس درخواست‌ها در” کار گروه استانی بررسی خسارت ” به دبیری سازمان جهاد کشاورزی و ریاست معاون عمرانی استاندار بررسی و در سامانه سجاد ثبت می شود.
به گفته وی میزان غرامت پرداختی در قالب کمک بلاعوض و تسهیلات بر اساس درصد خسارت و در قالب نرم های مصوب هیئت وزیران تعیین می شود.
این مقام مسئول تصریح کرد: تاکنون بیش از ۳۱۹ میلیارد ریال کمک بلاعوض به تائید کمیته تخصصی شهرستان رسیده و قریب ۱۵۲ میلیارد ریال پس از تائید کار گروه استانی در سامانه سجاد ثبت شده و آماده پرداخت به خسارت دیدگان است که پس از مبادله موافقتنامه و دریافت وجه از خزانه این امر صورت خواهد گرفت.
صبوری‌پور افزود: در بخش تسهیلات ارزان قیمت خسارت دیدگان پس از ابلاغ ۶۵۰ میلیارد ریال، سهم استان، توزیع شهرستانی- بانکی انجام شد تا با تائید خسارت در کمیته های تخصصی شهرستان و ثبت در سامانه سجاد، معرفی متقاضیان به سیستم بانکی توسط مدیریت های جهاد کشاورزی شهرستان آغاز شود.
معاون برنامه‎ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی استان فارس بیان کرد: تاکنون ۳۳۷۹ بهره بردار خسارت دیده با اعتباری بالغ بر ۲۸۰ میلیارد ریال تسهیلات ارزان قیمت قرض الحسنه با سود ۴ درصد به سیستم بانکی معرفی شده است.
این مقام مسئول افزود: متقاضیان این تسهیلات بدون در نظر گرفتن بدهی قبلی آن ها به سیستم بانکی و با ضمانت زنجیره ای به سیستم بانکی معرفی می شوند.
به گفته وی در هفته گذشته تسهیلات ۶۰ نفر از خسارت دیدگان به مبلغ ۵۶۰۰ میلیون ریال در بانک کشاورزی پرداخت شده است.
صبوری پورضمن تشکر از عوامل اجرائی به خصوص اداره کل مدیریت بحران استانداری، فرمانداران استان، همکاران مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان و سیستم بانکی، تاکید کرد: بهره برداران خسارت دیده برای دریافت تسهیلات به بانک عامل معرفی شده، مراجعه کنند.
سیل فروردین ۹۸ در استان فارس بیش از ۳۵۶۰ میلیارد ریال خسارت به اراضی زراعی، باغی، واحدهای دامی و شیلات، تاسیسات و ابنیه، جاده بین باغ‌ها و مزارع و جاده های عشایری وارد کرده که از این میزان خسارت ۱۱۴۰ میلیارد ریال خسارت عمومی (عمرانی) و ۲۴۲۰ میلیارد ریال نیز خسارات غیرعمرانی (مشمول کمک بلاعوض و تسهیلات ارزان قیمت) است.
دولت در راستای حمایت از خسارت دیدگان ۲۵ هزار میلیارد ریال تسهیلات ارزان قیمت و بیش از ۲۶ هزار میلیارد ریال کمک بلاعوض به خسارت های غیرعمرانی در سطح کشور اختصاص داده و اعتبارات مورد نیاز ترمیم خسارت های عمومی در دستور کار هیئت محترم وزیران قرار دارد.

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “آغاز پرداخت تسهیلات کشاورزی به خسارت‌دیدگان سیل”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *