گشایش نمایشگاه گل و گیاه و تجهیزات گلخانه‌ای در شیراز

گشایش نمایشگاه گل و گیاه و تجهیزات گلخانه‌ای در شیراز
گشایش نمایشگاه گل و گیاه و تجهیزات گلخانه‌ای در شیراز

رئیس سازمان جهاد کشاورزی فارس از آغاز به کار چهاردهمین نمایشگاه گل و گیاه، گیاهان دارویی و تجهیزات گلخانه‌ای با حضور تولیدکنندگان گل و گیاه از سراسر کشور در شیراز خبر داد.

محمد مهدی قاسمی در مراسم افتتاحیه این نمایشگاه، یاد آورشد: به موازات استراتژی مختلف سازمان جهاد کشاورزی فارس، فعالین حوزه گل و گیاه، گلخانه و گیاهان دارویی هم فعالیتهای خوبی انجام میدهند و در همین راستا زنجیرههای تولیدی شکل گرفتند که در این نمایشگاه فضای تعاملی خوبی برای فعالین سه حوزه و همچنین متقاضیان احداث گلخانه و توسعه کشت گیاهان دارویی ایجاد شده است.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه نمایشگاه مذکور نسبت به سنوات گذشته پربارتر است، افزود: خرسندیم که در کنار استراتژی سازمان، اینچنین نمایشگاه‌هایی برگزار می‌شود تا تولیدکنندگان ما به سازهها، سیستمهای هوشمند و آخرین تکنولوژیهای دانشبنیان دست یابند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی فارس تاکیدکرد: با توجه به خشکسالی‌های اخیر یکی از اساسیترین استراتژی‌های این سازمان توسعه گلخانه و کشت‌های متراکم است و در حال حاضر بالغ بر ۴۲۰ هکتار گلخانه سبزی وصیفی داریم که رشد بیش از ۳ برابری نسبت به سال ۹۴ داشتیم و افزود: از دیگر استراتژیها توسعه گیاهان دارویی است چرا که با کاشت گیاهان دارویی کمآب‌بر سازگار با شرایط اقلیمی فارس، شرایط اقتصاد بهتری برای کشاورزان ایجاد می‌شود.

گشایش نمایشگاه گل و گیاه و تجهیزات گلخانه‌ای در شیراز-2

این نمایشگاه با مشارکت ۹۹شرکت در قالب ۲۱۵غرفه برگزار شده است و بیش از ۶۰درصد از تولیدکنندگان و فعالان عرصه گل و گیاه استان فارس و همچنین سایر غرفه‌داران از استان‌های گیلان، تهران، مازندران، اراک، خراسان رضوی، البرز، یزد، قزوین، اصفهان، همدان و آذربایجان شرقی و نمایندگانی از کشور‌های چین و ترکیه در این نمایشگاه به ارائه محصولات و خدمات خود می‌پردازند.

چهاردهمین نمایشگاه گل و گیاه، گیاهان دارویی و تجهیزات گلخانه‌ای تا روز جمعه ۵بهمن همه روزه از ساعت ۱۶تا۲۱ پذیرای بازدیدکنندگان است و علاقمندان می‌توانند برای بازدید به محل دامی نمایشگاه‌های بین المللی فارس واقع در شهرک گلستان مراجعه کنند.

گشایش نمایشگاه گل و گیاه و تجهیزات گلخانه‌ای در شیراز-3

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “گشایش نمایشگاه گل و گیاه و تجهیزات گلخانه‌ای در شیراز”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده + 9 =

آمار بازدید کنندگان سایت

  • 0
  • 27
  • 20
  • 60
  • 39
  • 1,446
  • 82,881
  • 7,730
  • خرداد ۲۶, ۱۴۰۰